parol ile parol plus arasında ne fark var ne demek?

Parol ve Parol Plus arasındaki temel fark, içerdikleri etken madde miktarı ve dolayısıyla dozajlarıdır.

  • Parol: Genellikle 500 mg parasetamol içerir.
  • Parol Plus: 500 mg parasetamol'e ek olarak 30 mg kodein içerir. Bu kombinasyon, daha güçlü bir ağrı kesici etki sağlar.

Özetle: Parol sadece parasetamol içerirken, Parol Plus parasetamol ve kodein kombinasyonunu içerir. Bu nedenle Parol Plus, daha şiddetli ağrılar için kullanılırken, Parol daha hafif ağrılar için tercih edilir. Kodein içeren ilaçların doktor kontrolünde kullanılması önemlidir.